Požičovňa motodlah

Prekonali ste úraz alebo ste po operácii a chcete k svojej rehabilitácii využiť motodlahy na koleno, bedro, rameno, lakeť, členok, zápästie alebo na prsty vrátane palca? Obráťte sa na nás a my Vám poradíme s výberom. Na RehabilitačnéPomôcky.sk požičiavame svojim zákazníkom iba špičkové motodlahy Artromot riadené diaľkovým ovládačom s mnohými rehabilitačnými programami. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom motodlah a ich zapožičiavaní či predaji nás neváhajte kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch.

 

Jiří Brátka - Tel: +420 602 112 602, E-mail: bratka@rehasport.cz 

Jan Kalista - Tel: +420 775 096 009, E-mail: jan@rehasport.cz

 

Požičať si môžete tieto motodlahy:

KOLENNÁ MOTODLAHA K1 KLASIK

RAMENNÁ MOTODLAHA S3 KOMFORT

ČLENKOVÁ MOTODLAHA SP3

RAMENNÁ MOTODLAHA S4

LAKŤOVÁ MOTODLAHA E2

 

 

Požičovňa – Kolenná motorová motodlaha

Na liečbu stuhnutosti a k obnoveniu stratenej pohyblivosti kolenného kĺbu na základe zranenia, pooperačného stavu, traumy či ochorenia bola vynájdená kolenná motorová motodlaha.
Hoci je každý pacient iný, možno motodlahu upraviť na kohokoľvek pomocou variabilného nastavenia dĺžky jednotlivých častí. Nastaviteľná a pohodlná motodlaha využíva napínací mechanizmus, ktorý zaisťuje trvalé, ale jemné naťahovanie kĺbu pre dosiahnutie trvalého natiahnutia spojivového tkaniva.
V kombinácii s fyzioterapiou je motodlaha až o 50% účinnejšia v rýchlosti obnovenia rozsahu pohybu.
Chcete pokračovať s rovnako pozitívnymi výsledkami dosiahnutými pri skvelej terapii na rehabilitácii? Požičajte si od nás kolennú motorovú motodlahu. Je to ako by ste si vzali ruky fyzioterapeuta k sebe domov. Finálny výsledok: znovu získaný a trvalý rozsah pohybu.

Výhody motodlahy:

- Pozitívny efekt u liečby tuhosti kĺbov a zlepšenie rozsahu pohybu

- Pohodlné, bezpečné a jednoduché použitie

- Môže skrátiť dobu rehabilitácie - úspora nákladov, rýchlejší návrat do bežného spôsobu života

- Nastaviteľnosť na rôzne dĺžky končatín

Indikácie:

- Totálna endoprotéza kolenného kĺbu

- Stav po zlomenine stehennej, lýtkovej alebo holennej kosti

- Plastika šliach a väzov (PZV)

- Operácie meniskov

- Ďalšie ortopedické a neurologické zákroky či stavy kolena obmedzujúce rozsah pohybu v kolennom kĺbe

 

Požičovňa - Ramenná motorová motodlaha

Naša ramenná motodlaha pomáha pri zotavení po rôznych typoch úrazov, operácií či iných traumách ramenného pletenca, ktoré obmedzujú jeho pohyb. Podpora rýchlejšej rekonvalescencie a významne väčší rozsah pohybu vo vašom stuhnutom ramene je to, čoho môžete pravidelným používaním motorovej motodlahy dosiahnuť. Kombinuje natiahnutie v ľubovoľných smeroch a to do flexie (predpaženie), abdukcie (upaženie) a vonkajšej rotácie, teda najčastejšie obmedzených pohyboch v ramennom kĺbe. V kombinácii s fyzioterapiou je motodlaha tou správnou cestou k uvoľneniu stuhnutého ramena a k zlepšenie jeho pohyblivosti.
Chcete pokračovať s rovnako pozitívnymi výsledkami dosiahnutými pri skvelej terapii na rehabilitácii? Požičajte si od nás ramennú motorovú motodlahu. Je to ako by ste si vzali ruky fyzioterapeuta k sebe domov. Finálny výsledok: znovu získaný a trvalý rozsah pohybu.

Výhody motodlahy:

- Skorá aplikácia skráti čas a zníži výdavky spojené s rehabilitáciou.

- Jednoduchosť, prispôsobivosť - nastaviteľnosť zariadení a opakovateľnosť cvičenia

- Zaistenie biomechanicky správneho pohybu.

- Komfort pri aplikácii.

- Cvičenie, frekvenciu a dobu aplikácie konzultujeme s fyzioterapeutom pre najlepšie možné výsledky.

Pre širokú škálu pacientov - ortopedické, neurologické diagnózy.

Využitie motodlahy:

- Adhezívna kapsulitída

- Popáleniny

- Cievna mozgová príhoda

- Kraniotrauma s motorickými následkami

- Svalové kontraktúry

- Zmrznuté rameno

- Paretické rameno

- Ablácia prsníka

- Roztrúsená skleróza

- Svalová dystrofia

- Ruptúra rotátorovej manžety

- Totálna endoprotéza ramenného kĺbu

- Operácie v oblasti ramenného kĺbu

Odporúčanie:

Nemožno nespomenúť dôležitosť správne vedeného cvičenia pod dozorom fyzioterapeuta, ale zväčšovanie a udržiavanie rozsahu pohybu v kĺbe je veľmi dôležité, aby ste sa pri cvičení mohli sústrediť už na aktívny rozsah pohybu a mohli ste zvyšovať intenzitu a záťaž. Preto je na mieste pravidelné používanie motodlahy, ktorá vás k väčšiemu rozsahu hravo dostane. V kombinácii motodlahy sa správne vedenou fyzioterapiou dosiahnete svoje ciele významne skôr.

Požičovňa - Členková motorová motodlaha

Po operáciách, úrazoch či iných traumách členkového kĺbu je pre najrýchlejší možnú rekonvalescenciu vhodné zaradiť pravidelnú aplikáciu členkovej motodlahy. Zväčšenie rozsahu pohybu v členkovom kĺbe dosiahnete jednoduchšie pomocou motodlahy. Natiahnutie pomocou motodlahy prebieha do plantárnej a dorzálnej flexie, teda v rovine, v ktorej býva kĺb najčastejšie obmedzený a ktorá je pre funkciu nohy tou najdôležitejšou. Motodlahy možno využiť nielen u ortopedických pacientov, ale aj u ľudí s neurologickým ochorením - vždy na základe odporúčania lekára.
Chcete pokračovať s rovnako pozitívnymi výsledkami dosiahnutými pri skvelej terapii na rehabilitácii? Požičajte si od nás členkovú motorovú motodlahy. Je to ako by ste si vzali ruky fyzioterapeuta k sebe domov. Finálny výsledok: znovu získaný a trvalý rozsah pohybu.

Najčastejšie stavy vyžadujúce motodlahu:

- Popáleniny

- Detská mozgová obrna (DMO)

- Centrálna mozgová príhoda (CMP)

- Svalová kontraktúra

- Syndróm padajúcej špičky

- Periférna paréza

- Stavy po zlomeninách

- Obmedzenie rozsahu na základe nedostatku pohybu

- Roztrúsená skleróza

- Svalová dystrofia

- Plantárna fascitída

- Funkčné obmedzenia mäkkými tkanivami, jazvami

- Stavy po chirurgických operáciach šliach a svalov

Odporúčanie:

Jedným z najdôležitejších postupov napr. u spasticity po centrálnej mozgovej príhode je jednoduché naťahovanie v kĺboch ​​ovplyvnených práve spasticitou. Čím častejšie a po čo najdlhšiu dobu ste schopní spastické svaly naťahovať, tým lepšiu prognózu máte. Pasívne zväčšovanie rozsahu pohybu v kombinácii so správne vedeným cvičením zlepší kvalitu vášho života. Využitie motodlahy je teda naozaj veľké. Obmedzenie rozsahu pohybu práve v členkovom kĺbe môže veľmi ovplyvniť štýl a kvalitu chôdze. Preto je na mieste pravidelné používanie motodlahy, ktorá vás k väčšiemu rozsahu hravo dostane.

Všeobecne nastavené tréningy pomocou motodlahy:

- 1 - 3 dni po operácii (úraze, odstránenie sadry atd.)

- 3x denne po dobu max. 15 minút

- 1 - 6 týždňov

- 2x - 5x denne 25 minút (záleží na kombinácii s aktívnym cvičením)

Ak už prevláda schopnosť aktívneho cvičenia bez následného opuchu a bolesti, snažíme sa aplikáciu motodlahy nahradiť aktívnejšou stránkou rehabilitácie a motodlahu volíme doplnkovo ​​1x denne na 30 minút pre udržanie rozsahu pohybu.
Rozsahy motodlahy volíme podľa bolesti (ak nestanoví inak lekár podľa liečby)
Zvyšovanie času a intenzity podľa bolesti a opuchu. Ideálne na základe konzultácie s vaším fyzioterapeutom pre správnu kombináciu s cvičením.
Pre udržiavanie stáleho rozsahu pohybu v kĺbe (cca 2 mesiace od operácie, úrazu) zapíname motodlahy každý druhý deň na 30 minút.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz