Bahno z Mŕtveho mora

Bahno z Mŕtveho mora je prírodný produkt bohatý na stopové prvky a minerály. Z minerálov je v bahne zastúpený napríklad horčík, vápnik, bróm a lítium. Práve vďaka bohatému zastúpeniu spomenutých zložiek je bahno z Mŕtveho mora vhodným kandidátom pri liečbe akné, ekzémov, psoriázy a reumatických ťažkostí. Ťaží sa len bagrovaním. Izraelské bahno je všeobecne kvalitnejšie ako jordánske. Účinok bahna z Mŕtveho mora spočíva v revitalizácii bunkovej štruktúry pokožky a v čistiacej funkcii.

Bahno z Mŕtveho mora a jeho využitie
Aplikovať sa môže ako maska ​​alebo zábal. Bahno z Mŕtveho mora sa používa pre kozmetické a zdravotnícke účely. Teplý bahenný zábal sa využíva v zdravotníckych zariadeniach, pretože zlepšuje krvný obeh a odstraňuje nervové a svalové napätie. Prináša analgetické a upokojujúce účinky, ktoré spočívajú vo zmiernení bolesti kĺbov a celkovo pohybového aparátu pri reumatickom ochorení. V kozmetickom odvetví sa bahno z Mŕtveho mora používa ako maska ​​na problematickú pleť, napríklad pri akné. Upravené bahno sa využíva pre čistenie a zjemnenie pokožky.

späť

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie