Parafínové prístroje

Najpredávanejšie

Parafínová vanička PROFI
ZADARMOZADARMO
 
€83,10 / ks
Parafínová vanička RA8013
€78,05 –15 %
Pôvodne: €78,05  (–15 %)
€66,29 / ks
4 položiek celkom
Parafínová vanička HOME
Novinka
€58,49 / ks

Parafínová vanička HOME je vhodná na domáce použitie alebo do menších prevádzok, vďaka kompaktnému rozmeru je skladná.

Kód: PARHOME
Parafínová vanička RA8013
€78,05 –15 %
€66,29 / ks

Parafínová vanička RA8013 s analógovým ovládaním je vhodná do profesionálnych prevádzok alebo domácností. Teplotu parafínu je možné regulovať.

Kód: RA8013

Pre šetrné a ekonomické rozohrievanie vosku sú dôležité mať kvalitné parafínové prístroje. V tejto kategórii nájdete parafínové vaničky pre kozmetičky, manikérky, pedikérky, ale zároveň Vám ponúkame kvalitné profesionálne parafínové prístroje do kúpeľov a rehabilitácií. Parafín je ľahko taviteľný a tvárny, tiež ho nejde rozpustiť vo vode. Má však termoizolačné vlastnosti a energetickú využiteľnosť. Pre všetky tieto jeho vlastnosti je využívaný v mnoho odvetviach. Zmienime si ho napríklad pri sviečkach, kozmetike (krémy, masti, rúže), prímesi v otravách pre hlodavce, kúpele (zábaly, vosky), impregnácie dreva, stavebníctvo, ochrany streliva, automobilového a lyžiarského priemyslu atď…

História parafínu

Parafín bol objavený v roku 1833 českým chemikom a vedcom Karlom z Reichenbachu, ktorý svoje vedecké bádanie prevádzal v Blanensku. Vznik parafínu mal najskôr slúžiť len na výrobu sviečok, aby si ľudia mohli svietiť v kľude doma (v tej dobe ešte nebola elektrika). Výroba sviečok z parafínu mala byť lacná, tak aby si hotové sviečky mohli dovoliť všetci ľudia a nezávadná pre život. Veľkovýroba týchto sviečok sa však rozbehla až v druhej polovici 19. storočia. S postupom času a vývoja nových svetelných zdrojov, začali ísť parafínové sviečky do pozadia, avšak samotný parafín sa začal rozširovať do ďalších odvetví a oborov ako je kozmetika, kúpele, šport atď.. Aj keď sa v dnešnej dobe už na Karla z Reichenbachu skoro zabudlo, jeho objav zanechal výraznú stopu v dejinách ľudstva.

Parafínové prístroje na RehabilitačnéPomôcky.sk

V našej ponuke nájdete iba kvalitné parafínové prístroje od preverených dodávateľov. Radi Vám s výberom parafínových prístrojov poradíme na našej zákazníckej linke +420 800 200 900.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz