Parafínové prístroje do kúpeľných prevádzok a rehabilitácií

Najpredávanejšie

3 položiek celkom

Cena

7790
17790

Značky

Zobrazených položiek: 3

Pre šetrné a ekonomické rozohrievanie vosku sú dôležité mať kvalitné parafínové prístroje. V tejto kategórii nájdete parafínové vaničky pre kozmetičky, manikérky, pedikérky, ale zároveň Vám ponúkame kvalitné profesionálne parafínové prístroje do kúpeľov a rehabilitácií. Parafín je ľahko taviteľný a tvárny, tiež ho nejde rozpustiť vo vode. Má však termoizolačné vlastnosti a energetickú využiteľnosť. Pre všetky tieto jeho vlastnosti je využívaný v mnoho odvetviach. Zmienime si ho napríklad pri sviečkach, kozmetike (krémy, masti, rúže), prímesi v otravách pre hlodavce, kúpele (zábaly, vosky), impregnácie dreva, stavebníctvo, ochrany streliva, automobilového a lyžiarského priemyslu atď…

História parafínu

Parafín bol objavený v roku 1833 českým chemikom a vedcom Karlom z Reichenbachu, ktorý svoje vedecké bádanie prevádzal v Blanensku. Vznik parafínu mal najskôr slúžiť len na výrobu sviečok, aby si ľudia mohli svietiť v kľude doma (v tej dobe ešte nebola elektrika). Výroba sviečok z parafínu mala byť lacná, tak aby si hotové sviečky mohli dovoliť všetci ľudia a nezávadná pre život. Veľkovýroba týchto sviečok sa však rozbehla až v druhej polovici 19. storočia. S postupom času a vývoja nových svetelných zdrojov, začali ísť parafínové sviečky do pozadia, avšak samotný parafín sa začal rozširovať do ďalších odvetví a oborov ako je kozmetika, kúpele, šport atď.. Aj keď sa v dnešnej dobe už na Karla z Reichenbachu skoro zabudlo, jeho objav zanechal výraznú stopu v dejinách ľudstva.

Parafínové prístroje na RehabilitačnéPomôcky.sk

V našej ponuke nájdete iba kvalitné parafínové prístroje od preverených dodávateľov. Radi Vám s výberom parafínových prístrojov poradíme na našej zákazníckej linke +420 800 200 900.

Doprava ZADARMO Pri nákupe nad 80 €

Všetok tovar mámeskladom

Poradíme s výberom Napíšte nám alebo zavolajte

Rýchle doručenie Tovar expedujeme v deň objednania