Parafín

Najpredávanejšie

13 položiek celkom
cosiMed Čistič parafínu a fanga
€15,29 / ks

cosiMed Čistič parafínu a fanga je šetrný, citrónová vôňa.

Kód: 08.05
Návleky na parafínový zábal nôh, pár
€7,89 / ks

Biele froté návleky na nohy udržia čo najdlhšie požadovanú teplotu vosku, návleky na nohy majú gumičku nad členkom pre utesnenie pred únikom tepla.

Kód: GRNOFR01
Parafínová kúpeľ PL 55 s výpustným ventilom pre parafín
ZADARMOZADARMO
€2 277,65 / ks

Parafínová kúpeľ PL 55 s výpustným ventilom pre parafín je vybavená digitálnym regulátorom teploty, vonkajší rozmer: 792 x 703 x 900 mm.

Kód: PL 55
Parafínová vanička HOME
Novinka
€58,49 / ks

Parafínová vanička HOME je vhodná na domáce použitie alebo do menších prevádzok, vďaka kompaktnému rozmeru je skladná.

Kód: PARHOME
Parafínová vanička RA8013
€78,05 –15 %
€66,29 / ks

Parafínová vanička RA8013 s analógovým ovládaním je vhodná do profesionálnych prevádzok alebo domácností. Teplotu parafínu je možné regulovať.

Kód: RA8013
Wellea parafínový olej
€9,69 / ks

Kvalitný parafínový olej určený na riedenie v parafínovom kúpeli. Pridaním oleja do rozpusteného parafínu možno ovplyvňovať bod topenia aj jeho následné využitie.

Kód: 200601
Parafínový zábal aloe vera
€7,69 / ks

Parafín sa najčastejšie používa vo forme zábalu na ruky a nohy, zlepšuje prekrvenie, obsah balenia je 1000 ml.

Kód: SUPAAV1000
Parafínový zábal broskyňa
€7,69 / ks

Parafínový zábal broskyňa sa najčastejšie používa na ruky a nohy, uvoľňuje kĺby aj svaly, balenie je o obsahu 1000 ml.

Kód: SUPABR1000
Parafínový zábal levandulový
€7,69 / ks

Parafínový zábal levanduľový sa najčastejšie používa na ruky a nohy, uvoľňuje kĺby aj svaly, balenie je o obsahu 1000 ml.

Kód: SUPALE1000
Parafínový zábal ruže
€7,69 / ks

Parafínový zábal ruže sa najčastejšie používa na ruky a nohy, uvoľňuje kĺby aj svaly, balenie je o obsahu 1000 ml.

Kód: SUPARU1000
PHARMA Parafín na zábaly, perličky 52°C 3kg
€21,59 / ks

Parafín sa aplikuje v tekutej forme ako zábal na ruky/nohy alebo lokálny telový zábal. Parafín sa rozpúšťa v kombinovaných ohřevových prístrojoch a pôsobí do najhlbších vrstiev...

Kód: 482-3
PHARMA Parafín na zábaly, perličky, 52°C, 1 kg
€9,79 / ks

Parafín sa aplikuje v tekutej forme ako zábal na ruky/nohy alebo lokálny telový zábal. Parafín sa rozpúšťa v kombinovaných ohrievacích prístrojoch a pôsobí do najhlbších vrstiev...

Kód: 482-1
Rukavice na parafín, pár
€7,89 / ks

Biele froté rukavice na parafínové zábaly rúk udržia čo najdlhšie požadovanú teplotu vosku, sú vybavené suchým zipsom pre utesnenie pred únikom tepla.

Kód: GRRUFR01

Parafín je už neodmysliteľnou súčasťou Spa a wellness. Parafínové zábaly majú blahodarný vplyv na telo i dušu. Parafín sa hojne používa najmä pri liečbe artrózy, pre zvýšenie látkovej výmeny v tkanive a samozrejme tiež v oblasti kozmetiky. Parafín sa skvele hodí pre redukciu vrások a k zlepšenieu kvality pleti. V našom sortimente nájdete ako parafín tekutý, tak aj vo forme perličiek.

Parafín a jeho využitie

Parafín je biela až žltkastá zmes nasýtených uhľovodíkov, bez chuti a zápachu. Získava sa pri destilácii ropy či dechtu. K ďalšiemu použitiu sa dodáva v tekutej alebo tuhej forme. V rehabilitácii a kúpeľníctve sa využíva na zábaly, kde účinkom tepla dochádza k rozšíreniu cievnych kapilár a zvýšeniu látkovej výmeny v tkanivách. Je vhodný pri liečbe artróz drobných ručných kĺbov, pre ošetrenie zvýšeného napätia v koži (hyperalgické kožné zóny), na ošetrenie Heberdenových a Bouchardových uzlov, ktoré sprevádzajú osteoartrózu (deformačné zhrubnutie drobných kĺbov ruky). V kozmetike pozitívne ovplyvňuje tvorbu vrások, zlepšuje elasticitu kože a čistí póry.

  • Home
  • Design Shoptetak.cz