5 položiek celkom

Cena

916
1916

Značky

Zobrazených položiek: 5

Éterické oleje, ktoré sú známe aj pod pojmom esenciálne, sa radia medzi aromatické oleje. Už starí Egypťania poznali silu éterických olejov a používali ich k medicínskym a kozmetickým účelom a pri nabalzamovaní zomrelých. Ďalej sú neoddeliteľne späté s celým rastlinným liečiteľstvom. Majú schopnosť ovplyvňovať telesné funkcie organizmu a pôsobiť na našu psychiku a emócie.

Éterické oleje a ich využitie

Éterické oleje sa dajú opísať ako prchavé vonné esenciálne látky, destilované z prírodných silíc, ktoré produkuje rastlina. Ich získavanie je možné troma postupmi. Prvým je DESTILÁCIOU, surovina je v pôvodnom stave destilovaná parou (takto sa získava väčšina éterických olejov). Druhý spôsob EXTRAKCIE, sa využíva hlavne pri získavaní silíc z kvetov organickými rozpúšťadlami (petroléter alebo benzín). Tretia je LISOVANIE, to sa uplatňuje pri výrobe silíc z citrusovej kôry. Každá fľaša éterického oleja obsahuje až niekoľko sto kilogramov rastlín. Éterické oleje od cosiMedu sa uchovávajú v tmavo hnedých fľaštičkách, vďaka ktorým je dlhšie udržaná bioaktivita olejov a pritom sú priehľadné, aby bolo vidieť koľko éterického oleja vo fľaštičke ešte zostáva.

Pri výbere éterického oleja je dôležité dbať hlavne na kvalitu a biologickú aktivitu (liek musí byť 100% prírodný). Lacné éterické oleje môžu byť syntetické a teda nemusia mať žiadny účinok. Éterické oleje majú široké využitie, pri každej aplikácii sa však musí dbať na správne dávkovanie a účinky jednotlivých éterických olejov, aby nedošlo k zlej kombinácii a tým sa účinky jednotlivých olejov nevyrušili. Pred prvým použitím je dobré si urobiť test znášanlivosti na koži predlaktia kvôli alergickej reakcii.

Doprava ZADARMO Pri nákupe nad 80 €

Všetok tovar mámeskladom

Poradíme s výberom Napíšte nám alebo zavolajte

Rýchle doručenie Tovar expedujeme v deň objednania