Balančná podložka

Cvičenie na balančnej podložke je založené na udržaní rovnováhy na nestabilnej ploche. Zlepšuje sa rovnováha, chôdza a posilňujú sa krátke svaly okolo chrbtice. Balančné podložky Thera-Band sú vďaka svojmu protisklzovému povrchu vhodné pre všetky vekové a výkonnostné kategórie. K zakúpeniu sú v troch farebných variantoch, kedy každá farba označuje iný stupeň tuhosti a teda zároveň obtiažnosti. Zelená farba je určená začiatočníkom, modrá pokročilým a čierna veľmi pokročilým.

Balančná podložka Thera-Band

V kategórii balančných podložiek Thera-Band ponúkame balančné úseče, balančné šošovky a balančné podložky. Balančná úseč kruhová alebo valcová je vyrobená z ľahkého PVC materiálu s protišmykovým povrchom. Balančná úseč valcová má rozmery 34 cm X 35 cm X 9 cm a nosnosť 120 kg. Ideálna je pre pokročilých jedincov. Balančná úseč kruhová má priemer 41 cm a nosnosť 120 kg. Vhodná je pre pokročilých jedincov. Balančné šošovky Thera-Band dodávame vo farbe zelenej a modrej. Z jednej strany sú posiate masážnymi gumovými výčnelkami a z druhej strany je povrch hladký. Používajú sa k uvoľneniu sedacieho svalstva a k zdravému sedeniu na odľahčenie chrbtice. Na balančných šošovkách Thera-Band odporúčame cvičiť naboso z dôvodu senzomotorickej stimulácie. Balančná šošovka modrá má priemer 36 cm a je vhodná pre pokročilých. Balančná šošovka zelená je ideálna pre pokročilých a jej priemer je 33 cm.

Balančné podložky Thera-Band sú vyrobené zo špeciálnej peny, ktorá zaručuje nízku náročnosť stability. V rámci progresívneho tréningu poskytujeme balančné podložky vo farbe zelenej, modrej a čiernej. Zelená balančná podložka je vhodná pre začiatočníkov, modrá balančná podložka je ideálna pre rehabilitáciu kĺbov a chrbta.  Čierna balančná podložka je určená pre veľmi pokročilých. Jedinou jej náplňou je totiž vzduch.

späť