Balančná podložka

Cvičenie na balančnej podložke je založené na udržaní rovnováhy na nestabilnej ploche. Zlepšuje sa rovnováha, chôdza a posilňujú sa krátke svaly okolo chrbtice. Balančné podložky Thera-Band sú vďaka svojmu protisklzovému povrchu vhodné pre všetky vekové a výkonnostné kategórie. K zakúpeniu sú v troch farebných variantoch, kedy každá farba označuje iný stupeň tuhosti a teda zároveň obtiažnosti. Zelená farba je určená začiatočníkom, modrá pokročilým a čierna veľmi pokročilým.

Balančná podložka Thera-Band

V kategórii balančných podložiek Thera-Band ponúkame balančné úseče, balančné šošovky a balančné podložky. Balančná úseč kruhová alebo valcová je vyrobená z ľahkého PVC materiálu s protišmykovým povrchom. Balančná úseč valcová má rozmery 34 cm X 35 cm X 9 cm a nosnosť 120 kg. Ideálna je pre pokročilých jedincov. Balančná úseč kruhová má priemer 41 cm a nosnosť 120 kg. Vhodná je pre pokročilých jedincov. Balančné šošovky Thera-Band dodávame vo farbe zelenej a modrej. Z jednej strany sú posiate masážnymi gumovými výčnelkami a z druhej strany je povrch hladký. Používajú sa k uvoľneniu sedacieho svalstva a k zdravému sedeniu na odľahčenie chrbtice. Na balančných šošovkách Thera-Band odporúčame cvičiť naboso z dôvodu senzomotorickej stimulácie. Balančná šošovka modrá má priemer 36 cm a je vhodná pre pokročilých. Balančná šošovka zelená je ideálna pre pokročilých a jej priemer je 33 cm.

Balančné podložky Thera-Band sú vyrobené zo špeciálnej peny, ktorá zaručuje nízku náročnosť stability. V rámci progresívneho tréningu poskytujeme balančné podložky vo farbe zelenej, modrej a čiernej. Zelená balančná podložka je vhodná pre začiatočníkov, modrá balančná podložka je ideálna pre rehabilitáciu kĺbov a chrbta.  Čierna balančná podložka je určená pre veľmi pokročilých. Jedinou jej náplňou je totiž vzduch.

späť

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie