Bandáže

Bandáže sú rehabilitačné pomôcky, ktoré udržujú kĺby v optimálnej polohe a z tejto polohy bránia ich vybočeniu. Jednou z hlavných úloh bandáží je stabilizácia kĺbov horných a dolných končatín. Bandáže môžu byť použité aj na liečbu preťažených svalov a svalových skupín. Ďalej ako prevencia preťaženia šliach a úponov, napríklad pri práci s vibračnými strojmi. Bandáže sa používajú hlavne pri úrazoch, po operácii alebo pri kĺbových či svalových ochoreniach. Jedná sa o miernejšiu formu fixácie oproti ortézam. Hlavným rozdielom oproti ortézam je ten, že bandáž je najčastejšie vyrobená z pružnejších textilných materiálov v kombinácii s vystužením. Bandáže na kolená, zápästia, chrbát, členky alebo lakte pomáhajú spevniť oslabenú časť tela a môžu slúžiť aj preventívne.

BANDÁŽ NA KOLENO MUELLER OPEN PATELLA KNEE SLEEVE

Bandáž na koleno Mueller Open Patella Knee Sleeve sa skvelo hodí na podporu boľavého kolena a kompresia napomáha zlepšiť krvný obeh a hojenie. Nespornou výhodou tejto kolennej bandáže je, že môže byť použitá na pravé i ľavé koleno. Stlačenie kolena je rovnomerné a bandáž sa ľahko nasadzuje aj dáva dole. Bandáž na koleno Mueller Open Patella Knee Sleeve má otvor pre kolennú kosť.

BANDÁŽ NA ČLENOK MUELLER OMNIFORCE PLANTAR FASCIA SUPPORT SOCK

Bandáž na členok Mueller OmniForce Plantar Fascia Support Sock slúži ku kompresii chodidla a päty a je vhodná tiež pri opuchoch nohy alebo pri fascitíde. Táto členková bandáž neobsahuje latex ani neoprén a má uzavretú pätu. Bandáže na členok Mueller OmniForce sú vhodné k celodennému noseniu a sú univerzálne.

späť