Bedrová opierka Rehabiq

 

Čo nájdete v článku

  • Čo je to bedrová opierka Rehabiq.
  • Kedy a ako sa používa.
  • Prečo je vhodné bedrovú opierku Rehabiq používať.
  • Ako znižuje bolesť?
  • Dá sa bedrová opierka Rehabiq niečím nahradiť?
  • Z čoho je bedrová opierka Rehabiq vyrobená?
  • Výhody bedrovej opierky Rehabiq.

 

Bederní opěrka Rehabiq

Čo je to bedrová opierka Rehabiq

Bedrová opierka Rehabiq je valec špecifického priemeru, ktorý pomáha udržiavať správny sed a tým znižuje a odstraňuje bolesti chrbta. Sú dve základné varianty bedrovej opierky - mäkký valec (soft) pre ľudí s váhou do 95 kg a tuhý valec (hard) je vhodný pre osoby s hmotnosťou od 95 kg vyššie. Bedrová opierka je dôležitou súčasťou celkovej liečby (fyzioterapie), ktorá by mala byť najmä aktívna – pohybová. Bedrová opierka Rehabiq je vhodná pre všetkých, ktorých trápia bolesti akejkoľvek časti chrbta, obzvlášť však bedrovej chrbtice. Rozhodne ju odporúčame používať všetkým, ktorí majú sedavé zamestnanie. A to v rámci prevencie aj liečby.

Bederní opěrka Rehabiq - měkká

Kedy a ako sa používa

Bedrová opierka sa používa pri sedení. Umiestňuje sa do oblasti, kde končí horný okraj nohavíc, teda do spodnej časti chrbta – bedier. Je nutné sa posadiť až úplne do zadnej časti sedadla stoličky a do valca sa oprieť. Chrbtica je dvojito esovito prehnutá. V oblasti krčnej chrbtice a v bedrách sa prehnutie nazýva lordóza, v hrudnej chrbtici kyfóza. Pre bezbolestný stav chrbta, je okrem iného dôležité, tieto zakrivenia udržiavať. K tomu nám dopomáha bedrová opierka Rehabiq, ktorá zaisťuje správne lordotické zakrivenie v bedrách počas sedu a tým korektné nastavenie zvyšku chrbtice. Správny sed, a teda správne zakrivenie chrbtice, by sme mali udržiavať, aspoň 50% z celkového presedeného času za deň. Pokiaľ je človek cez deň aktívny, vykonáva mnoho pohybov rôznymi smermi a môže telu, resp. chrbtici dopriať túto pohybovú pestrosť, obvykle ho chrbát nebolí. Chrbtica je teda dynamicky zaťažovaná v rozličných smeroch a to ju udržuje v bezchybnom stave. Bohužiaľ býva to skôr naopak. Ľudia majú prirodzeného pohybu menej a menej a prevažuje sed. Sed je pre chrbticu statická záťaž. Sila teda pôsobí dlhodobo jedným smerom a to štruktúram chrbtice čoskoro začne vadiť a ohlási sa bolesť. Bedrová opierka Rehabiq, ale môže situáciu zmeniť.
V sede je pre mnoho ľudí veľmi ťažké udržať správne zakrivenie chrbtice. Väčšinou sedia v chabom (okrúhlom) sede, kedy sa bedrová oblasť oplošťuje, hrudná chrbtica sa vo svojej kyfóze zväčšuje a krčná chrbtica spolu s hlavou sa predsúva dopredu. Prirodzené anatomické krivky teda miznú. Pokiaľ statická záťaž v jednom smere trvá dlho, vedie k bolestiam v bedrovej chrbtici, bolestiam okolo lopatiek, bolestiam hlavy alebo až k propagácii ťažkostí do dolných či horných končatín. Bedrá trpia hlavne počas chabého sedu. Dochádza k zvýšeniu tlaku na medzistavcové platničky aj kĺby, nadmernému preťahovaniu väzov a ďalších mäkkých tkanív, ktoré sú nervovo zásobené a preto z nich môžeme cítiť bolesť. Aby nedošlo k poškodeniu týchto štruktúr, vysielajú bolestivý signál. Bolesť je teda príznakom toho, že máme niečo zmeniť. Bohužiaľ veľa ľudí signalizácii neprikladá váhu, resp. ju nedokážu rozklíčovať a namiesto toho siahnu pre prášok proti bolesti. A pritom by stačilo tak málo…. Opraviť sed a využiť bedrovú opierku Rehabiq. Pretože ruku na srdce, kto dokáže v korigovanom sede zotrvať celú pracovnú dobu 8 a viac hodín? Ďalej k tomu pripočítajte sedenie v aute alebo v MHD, sedenie doma na gauči pri televízii ai.

 

Bederní opěrka pro zdravé sezení

Prečo je vhodné bedrovú opierku Rehabiq používať a ako znižuje bolesť?

Bedrová opierka pomáha k tomu, aby bolesť znížila alebo ju úplne odstránila. A to tým, že pri opretí bedier do valca, dochádza k návratu fyziologickej krivky spodnej časti zadbedrovej lordózy a skoriguje sa nastavenie celej chrbtice. Tým sa znižuje tlak na medzistavcové platničky a kĺby. Predpäté štruktúry sa vrátia do svojho normálneho napätia a nemajú už dôvod na to, aby vysielali signál bolesti. Samozrejme najlepšie je bedrovú opierku využívať v rámci prevencie a to ako v aute, kancelárii, doma na gauči alebo keď idete do kina alebo divadla. Bedrová opierka Rehabiq eliminuje vplyv škodlivého statického zaťaženia chrbtice, ktorý (chabý) sed spôsobuje.

 

Rehabiq bederní opěrka

Dá sa bedrová opierka Rehabiq niečím nahradiť?

Určite vás už napadlo, že by sa bedrová opierka Rehabiq dala niečím nahradiť. Samozrejme ako prvú pomoc je možné využiť malý vankúšik, zrolovaný uterák alebo mäkkú nafukovaciu loptičku tzv. overball, v krajnom prípade aj PET fľašu. Všetky tieto alternatívy je možné odporučiť iba do tej doby, než si bedrovú opierku Rehabiq zaobstaráte, pretože nemajú ani zodpovedajúcu tuhosť resp. mäkkosť a ani zodpovedajúci tvar a chrbát by vás mohol naopak začať bolieť. Nemajú úchyt a pri každom vstávaní zo stoličky vám budú padať a potom sa vám nebudú chcieť používať.

Z čoho je bedrová opierka Rehabiq vyrobená?

Bedrová opierka Rehabiq je vyrobená z penového polyuretánu. Poťahom je kvalitná vysoko gramážna bavlna. Dá sa ľahko odňať a vyprať. Valček je opatrený úchytom, ktorý je možné pohodlne nastaviť na požadovaný rozmer, a tak pripevniť takmer okolo každej sedačky či stoličky. Celá bedrová opierka je lokálnym produktom. S najväčšou starostlivosťou ich pre vás šijú na Vysočine. Aj všetky komponenty sú českého pôvodu - zips, textílie aj výplň z penového polyuretánu. Všetky použité materiály spĺňajú tie najprísnejšie certifikácie kvality a nezávadnosti ako z hľadiska hygienického, ekologického tak humánneho.

 

Rehabiq Bedrní opěrka

 

Výhody bedrovej opierky Rehabiq

Jedinečnosť pomôcky tkvie najmä v jednoduchosti. Bedrová opierka Rehabiq nie je zázračný všeliek. Vnímajte ju ako súčasť zdravého životného štýlu s dostatkom pohybu či súčasť fyzioterapeutickej liečby. Vzpriamené sedenie nepatrí medzi automatizmy. Musíme sa naňho sústrediť. Vo chvíli, keď premýšľame nad niečím iným alebo napr. sledujeme film, je veľmi ťažké sedieť správne. Bedrová opierka slúži na to, aby sme zachovali správny sed bez toho, aby sme na to museli neustále myslieť. Aby chrbát nebolel, mali by sme správny sed udržiavať aspoň z 50% času v sede, a v tom práve bedrová opierka Rehabiq dokáže pomôcť.