Cvičebná guma

Cvičebné guma je nevyhnutnou cvičebnou pomôckou, ktorá v dnešnej dobe nechýba vo výbave žiadneho fitness centra, rehabilitačného zariadenia a tiež je obľúbeným spoločníkom pre domáce cvičenie. Cvičebné guma je nenáročná na skladovanie a údržbu. S pomocou tejto gumy sa naťahujú a zároveň posilňujú malé i veľké svalové skupiny.

CVIČEBNÉ GUMY THERA-BAND

Na našich stránkach v kategórii cvičebné pomôcky nájdete cvičebné gumy od značky Thera-Band. Cvičebné gumy Thera-Band sú súčasťou tzv. progresívneho tréningu, kedy je farebné odlíšenie jednotlivých gúm charakterizované stupňom zaťaženia. Stupňom zaťaženia je myslený odpor, ku ktorému dochádza pri cvičení s cvičebnou gumou.

Odpor gumy je charakterizovaný osem farebnou škálou, kedy najslabší stupeň má posilňovacia guma béžová. Ďalším medzistupňom je farba žltá, červená, zelená, modrá, čierna, strieborná a extra silnú posilňovaciu gumu zastupuje farba zlatá. Práve vďaka farebnému rozlíšeniu môžete ľahko prechádzať na ťažšie posilňovacie gumy. V ponuke posilňovacích gúm Thera-Band sú k dispozícii posilňovacie gumy s dĺžkou 2 m, 5,5 m, 45,5 m, 2,5 m v cestovnom obale a posilňovacia guma s rozmermi 15 x 15 m. Cvičebné gumy Thera-Band sú ideálne pre všetky výkonnostné a vekové skupiny.

späť