Cvičebná lopta

Cvičebná lopta alebo tiež gymnastická lopta je obľúbenou balančnou pomôckou medzi všetkými vekovými kategóriami. Cvičebné lopty sú vhodné pre cvičenie v uzavretom i otvorenom priestore. Hlavné využitie nájdu v skupinových lekciách, v rehabilitácii, pri domácom cvičení a vo fitness. V súčasnej dobe našli cvičebné lopty svoje zastúpenie v kanceláriách, kde sa využívajú ako zdravá náhrada za kancelársku stoličku. Pri správnej technike sedenia a posilňovania na cvičebnej lopte dochádza k aktivácii hlbokého stabilizačného systému chrbtice, zlepšuje sa držanie tela, odstraňujú sa bolesti v oblasti bedrovej chrbtice a i.

CVIČEBNÁ LOPTA THERA-BAND

Na našich stránkach v sekcii cvičebné pomôcky ponúkame cvičebné lopty Thera-Band v klasickej verzii alebo cvičebné lopty so systémom ABS. Systém ABS spočíva v schopnosti cvičebnej lopty postupne sa vyfukovať v prípade prepichnutia. Cvičebné lopty Thera-Band so systémom ABS dodávame vo farbe červenej s priemerom 55 cm, zelenej s priemerom 65 cm, modrej s priemerom 75 cm a striebornej s priemerom 85 cm. Klasické cvičebné lopty Thera-Band sú k dispozícii vo farbe červenej, zelenej a modrej. Červená cvičebná lopta má priemer 55 cm, zelená má priemer 65 cm a modrá cvičebná lopta je s priemerom 75 cm. Povrch klasických cvičebných lôpt aj lôpt so systémom ABS je krytý protišmykovou vrstvou a vyrába sa z pevného PVC.

DOPORUČENIE PRI NÁKUPE CVIČEBNEJ LOPTY

Pri rozhodovaní o kúpe cvičebnej lopty je dôležité si zvoliť správny priemer, ktorý sa vypočíta podľa výšky postavy. Pred prvým použitím je vhodné cvičebnú loptu nafúknuť pumpičkou o 10 cm menej, než je odporúčané. Až druhý deň dofúknite loptu na požadovanú veľkosť. Cvičebné lopty Thera-Band dodávame v sáčku s dvoma špuntami, nafukovacím adaptérom a zásobníkom cvikov v anglickom jazyku.

späť