Cvičebná lopta

Cvičebná lopta alebo tiež gymnastická lopta je obľúbenou balančnou pomôckou medzi všetkými vekovými kategóriami. Cvičebné lopty sú vhodné pre cvičenie v uzavretom i otvorenom priestore. Hlavné využitie nájdu v skupinových lekciách, v rehabilitácii, pri domácom cvičení a vo fitness. V súčasnej dobe našli cvičebné lopty svoje zastúpenie v kanceláriách, kde sa využívajú ako zdravá náhrada za kancelársku stoličku. Pri správnej technike sedenia a posilňovania na cvičebnej lopte dochádza k aktivácii hlbokého stabilizačného systému chrbtice, zlepšuje sa držanie tela, odstraňujú sa bolesti v oblasti bedrovej chrbtice a i.

CVIČEBNÁ LOPTA THERA-BAND

Na našich stránkach v sekcii cvičebné pomôcky ponúkame cvičebné lopty Thera-Band v klasickej verzii alebo cvičebné lopty so systémom ABS. Systém ABS spočíva v schopnosti cvičebnej lopty postupne sa vyfukovať v prípade prepichnutia. Cvičebné lopty Thera-Band so systémom ABS dodávame vo farbe červenej s priemerom 55 cm, zelenej s priemerom 65 cm, modrej s priemerom 75 cm a striebornej s priemerom 85 cm. Klasické cvičebné lopty Thera-Band sú k dispozícii vo farbe červenej, zelenej a modrej. Červená cvičebná lopta má priemer 55 cm, zelená má priemer 65 cm a modrá cvičebná lopta je s priemerom 75 cm. Povrch klasických cvičebných lôpt aj lôpt so systémom ABS je krytý protišmykovou vrstvou a vyrába sa z pevného PVC.

DOPORUČENIE PRI NÁKUPE CVIČEBNEJ LOPTY

Pri rozhodovaní o kúpe cvičebnej lopty je dôležité si zvoliť správny priemer, ktorý sa vypočíta podľa výšky postavy. Pred prvým použitím je vhodné cvičebnú loptu nafúknuť pumpičkou o 10 cm menej, než je odporúčané. Až druhý deň dofúknite loptu na požadovanú veľkosť. Cvičebné lopty Thera-Band dodávame v sáčku s dvoma špuntami, nafukovacím adaptérom a zásobníkom cvikov v anglickom jazyku.

späť

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie