Masážne emulzie

Masážna emulzia je zmes oleja, vody a konkrétnych prímesí podľa povahy jednotlivých emulzií. Základom každej masážnej emulzie je farmaceutický tekutý parafín. Tekutý parafín prepožičiava masážnym emulziám optimálnu sklznosť a ľahkú roztierateľnosť. Masážne emulzie majú na pokožku hydratačné účinky. Nielen medzi športovcami sú masážne emulzie vyhľadávaným masážnym prípravkom. V športovej masáži sa masážne emulzie používajú k automasáži a odstráneniu únavy po nadmernej telesnej záťaži či námahe. Do čírych masážnych emulzií sa pridávajú jednotlivé prímesi podľa toho, či ide o masážnu emulziu hrejivú alebo chladivú. Chladivá masážna emulzia navodzuje pocit osvieženia a uvoľnenia s dlhodobým účinkom. Hrejivá masážna emulzia vyvoláva pocit tepla a následného prehriatia s dlhodobým efektom.

MASÁŽNE EMULZIE COSIMED

Na našich stránkach si môžete vybrať z kvalitných masážnych emulzií cosiMed, ktoré sú ako bez parfumácie, tak s parfumáciou. Masážne emulzie bez parfumácie neobsahujú žiadne farbivá, konzervanty ani vôňe. Ich veľkým kladom je možnosť miešania s éterickými olejmi. Terapeut môže vytvoriť masážnu emulziu podľa priania a povahy klienta. Neutrálne masážne emulzie sú ideálnou voľbou pre jedincov s veľmi citlivou pokožkou. Ďalej sa masážne emulzie bez parfumácie používajú v kombinácii so soľou ako podklad pre suchý peeling. S prímesou esenciálnych olejov sú základom pre aromaterapiu a zábaly.

Masážne emulzie s parfumáciou nájdete pod označením masážne emulzie wellness. Tieto emulzie tvoria kompozíciu prírodných esenciálnych olejov, ktoré majú vplyv na psychiku človeka. Upokojujú a navodzujú pocit uvoľnenia. Vyznačujú sa perfektnou šmykľavosťou a ošetrujúcimi látkami o pokožku. Masážne emulzie wellness ponúkame v kombinácii: ginkgo-limetka, mango-melón, grep-zázvor, marhuľa-zázvor a marhuľa-vanilka.

späť