Novinka Theragun v našom sortimente

 

Theragun G3PRO je novodobý moderný prístroj s vysokou amplitúdou pre rázovú terapiu, ktorá poskytuje unaveným svalom rýchlu regeneráciu a úľavu od bolesti. Theragun G3PRO je určený pre ľudí, ktorí chcú žiť život bez bolesti. Či už ste vrcholový športovec, fitness nadšenec, osobný tréner alebo len aktívny človek, ktorý sa o seba stará a nechce trpieť žiadnymi bolesťami svalov, vhodným riešením je vždy terapia s G3PRO, ktorý ponúka prirodzený prístup k zlepšeniu Vašeho fyzického zdravia. Je prenosný, ľahký, jednoducho použiteľný a má kompaktný design.

Theragun bol vynájdený chiropraktikom Jasonom Werslandom, po tom čo mal nehodu na motorke, ktorá mu spôsobila silné bolesti v oblasti chrbta a chrbtice. Preto sa rozhodol nájsť spôsob, ako sa s bolesťou vysporiadať. Skúsil rázovú terapiu, ktorú si sám pre seba definuje ako: "Forma hlbokej manipulácie s mäkkými tkanivami". Predstavte si zbíjačku, ktorá Vám pomáhá znížiť bolesť tým, že uvoľňuje namáhané tkanivo a svalové vlákna, čím sa urýchli doplnenie glykogénu, zlepší sa prekrvenie, skľudní sa CNS a tak dôjde k urýchleniu celkovej regenerácie. To je Theragun G3PRO, ktorý prináša nový druh terapie pre tých, ktorí hľadajú spôsob ako zlepšiť svalovú regeneráciu.


Prístroj Theragun G3PRO sa spúšťa ešte predtým, než začnete svoje telo masírovať. Pomaly aplikujte ľahký tlak a pohybujte hlavicou G3PRO po bolestivom bode 60-90 sekúnd a nasledovne plynule prejdite k daľšiemu. Týmto spôsobom je možné namasírovať celé telo, avšak celotelová masáž by nemala presiahnuť dobu 15 minút. Doprajte si masáž 2-3x denne. Nepoužívajte prístroj G3PRO na Vašu hlavu, otvorené rany alebo genitálnu oblasť.

Mat Fraser - TheraGun

 

Kto Theragun používa?

Napríklad Mat Fraser Majster sveta v CrossFit games

Mat Fraser žije s mottom "Ťažká práca sa vyplatí". Tomuto chlapíkovi sa jeho úsilie vypláca. V roku 2014 a 2015 sa umiestnil na druhom mieste v CrossFit Games. V roku 2016 získal dokonca titul Majstra sveta v CrossFit Games a ten si obhájil aj v roku 2017 a 2018. Mat trénuje 360 dní v roku s jediným cieľom, neprísť o svoj titul a stále vyhrávať. Nevynechá žiadny tréning, ani keď sa cíti unavený alebo sa veci nedaria, jednoducho si ide za svojim cieľom. Nikto nie je tak ďaleko ako Mat Fraser, ktorý odhodlane pracuje aj na svojich slabostiach než len na výkone a každú chybu, ktorú na sebe spozoruje, sa snaží napraviť. Jediný faktor, ktorý by mu zabránil v ďaľšom získavaní titulov v CrossFit Games v nasledujúcich rokoch by bolo zranenie alebo ukončenie jeho kariéry svetového športovca. To je dôvod, prečo Mat používa len tie najlepšie nástroje pre regeneráciu na trhu a každý deň si nájde čas na to, aby telo 100% uvoľnil a pripravil na ďaľší tréning.

      Theragun G3PRO, Masážny prístroj vhodný pre rázovú terapiu     Theragun G3PRO, štandartné vybavenie       Theragun G3PRO, Masážny prístroj pre rázovú terapiu

 

Prečo používať masážny prístroj Theragun k regenerácii?

Mat tvrdí: "V období tréningu telo bojuje so stresom a námahou, ktoré sú na neho vyvíjané. V snahe lepšie sa vysporiadať s budúcim tréningom, sa telo pokúša obnoviť / zregenerovať všetky svoje hodnoty na vyššiu úroveň než boli predtým. Táto adaptácia je tým, čo zvýši náš výkon počas súťaže. To nás robí zdravšími a silnejšími. Aby sme z toho vyťažili čo najviac, potrebujeme, aby sa telo na 100% z tréningu zadaptovalo, než pôjde na ďaľší. Čím rýchlejšie sa telo zregeneruje, tým viac môžeme vyťažiť z našeho tréningu a tým väčší pokrok môžeme dosiahnuť."

Ako správne používať prístroj Theragun?

Regenerácia je nevyhnutná po každom tréningu, pretože svalom umožňuje uvoľniť sa a znížiť tak riziko možného zranenia. Theragun G3PRO predstavuje prenosný masážny stroj, ktorý svojimi presnými a dôraznými nárazmi uľaví od bolesti a aktívne regeneruje svaly. Kombináciou amplitúdy, kmitočtu a točivého momentu možno Theragun využiť pred, počas aj po každom tréningu.

Pred cvičením sa Theragun G3PRO používa pre zlepšenie prekrvenia svalov, čo pozitívne ovplyvňuje svalovú koordináciu a telesnú mobilitu.  Rôznymi zostavami a cvikmi Theragun G3PRO aktivuje stuhnuté svaly, zlepšuje prekrvenie a tým zvyšuje výkon pri tréningu. Po cvičení znižuje Theragun G3PRO bolesť svalov, hydratuje fasciálne tkanivo, zabraňuje a odstraňuje tuhosť svalov pre rýchlejšiu regeneráciu. Keď totiž cvičíme, vyrábame metabolické vedľajšie produkty. Najbežnejší takýto produkt je laktát. Pokiaľ sa vedľajšie produkty akumulujú, významne tak ovplyvnia kontraktilnú funkciu svalového tkaniva, čo znižuje výkon. Ak nie je akumulácia týchto metabolitov zastavená, tieto látky môžu zostať vo svale a tým telo unavovať a spomaľovať pri podávaní najvyššieho výkonu.

Pokiaľ máte záujem o optimalizáciu Vašej regenerácie, potom je Theragun G3PRO pre Vás tým najlepším nástrojom na trhu.

Mat Faser