Objavte Spophy Cross Tape: Efektívne a rýchle riešenie nielen pre bolestivé spúšťové body

Pokiaľ Vás trápia bolestivé spúšťové body alebo "triggerpointy" prípadne jazvy, mohol by Vám pomôcť Spophy Cross Tape.

Spophy Cross Tape je druh neelastickej tejpovacej pásky, ktorá má krížový vzor vlákien. Tento dizajn umožňuje väčšiu pevnosť a odolnosť v porovnaní s tradičnými tejpovacími páskami, pričom je navrhnutý tak, aby bol flexibilný a pružný, čo z neho robí ideálne riešenie na použitie v rehabilitácii alebo športovej fyzioterapii.

Spophy_Cross_Tape

Jednou z hlavných výhod Spophy Cross Tapu v športovej fyzioterapii je jeho schopnosť poskytovať podporu a stabilitu svalom a kĺbom. Cross tape môže byť aplikovaný na kožu, aby pomohol zmierniť bolesť a znížiť zápal, rovnako ako poskytnúť dodatočnú podporu svalom počas fyzickej aktivity. Vďaka tomu je cross tape vhodným riešením pre športovcov, ktorí potrebujú podávať čo najlepší výkon, ale zároveň nie sú zdravotne stopercentne v poriadku.

Ďalšou výhodou cross tapu v športovej terapii je jeho všestrannosť. Spophy Cross Tape má niekoľko veľkostí a zároveň ho možno nastrihať na ľubovoľnú dĺžku alebo tvar, aby vyhovoval špecifickým potrebám každého športovca či pacienta, čo z neho robí ideálne riešenie pre rôzne športové alebo lekárske zákroky. Cross tape je možné použiť na prevenciu zranení, zmiernenie bolesti alebo zlepšenie výkonu v závislosti na konkrétnych potrebách športovcov.

Spophy-cross-tape-aplikace

Môžeme teda povedať, že cross tape je cenným nástrojom pre každého, kto potrebuje flexibilné a všestranné riešenie, ktoré pomôže zlepšiť výkon a podporiť regeneráciu. Či už sa používa na úľavu od bolesti, prevenciu zranení alebo rehabilitáciu, cross tape poskytuje spoľahlivé a efektívne riešenie pre širokú škálu aplikácií.

Ďalšími vlastnosťami Spophy Cross Tapu sú:

  • obsahuje hypoalergénne lepidlo
  • neobsahuje latex
  • je vodeodolný

Varianty Spophy Cross Tape:

  • Typ A: 180 ks cross tejp, rozmer: 2,1 x 2,7 cm (mriežka 3 mm širokých pruhov tejpu, 3 x 4 pruhy), 20 hárkov v balení, 9 cross tejp na hárku
  • Typ B: 120 ks cross tejp, rozmer: 3,6 x 2,8 cm (mriežka 4 mm širokých pruhov tejpu, 3 x 4 pruhy), 20 hárkov v balení, 6 cross tejp na hárku
  • Typ C: 40 ks cross tejp, rozmer: 5,2 x 4,4 cm (mriežka 4 mm širokých pruhov tejpu, 5 x 6 pruhov), 20 hárkov v balení, 2 cross tejp na hárku
  • Typ Mix: 130 ks cross tejp, typ A - 10 hárkov (90 ks), typ B - 5 hárkov (30 ks), typ C - 5 hárkov (10 ks)

Cross_tape

Použitie Spophy Cross Tapu

Spophy Cross Tape sa ľahko aplikuje a je možné ho rýchlo a čisto odstrániť bez zanechania zvyškov alebo poškodenia pokožky. Spophy Cross Tape je tiež šetrný k pokožke, napriek tomu dostatočne pevný a to aj počas fyzickej aktivity. Pacienti s citlivou pokožkou by však mali byť opatrní. Pokiaľ sa objaví svrbenie alebo iné podráždenie, je potrebné Spophy Cross Tape odstrániť z pokožky a prestať ho používať. Cross tape sa neaplikuje na otvorené rany.

 Aplikácia cross tapu

V nasledujúcom videu sa môžete pozrieť na možnosti aplikácie Spophy Cross Tapu, ktorými Vás prevedie skúsený fyzioterapeut Mgr. Ján Pisarčík.

Upozornenie

Nezabúdajte Spophy Cross Tape aplikovať priamo na bolestivé miesto na čistú a suchú pokožku. Tejpovanie tiež vyžaduje patričné znalosti a prax. Pred prvým použitím cross tapu odporúčame aplikáciu konzultovať s Vaším lekárom alebo terapeutom. Pri odstraňovaní cross tapu ho jemne odlepujte a zároveň pridržujte okolitú pokožku.

Ešte jedna zaujímavosť na záver

Nie príliš známe využitie cross tapu je napríklad pri terapii tzv. metličkových žiliek alebo dokonca štípancov od hmyzu. Využitie Spophy Cross Tapu v dermatológii je natoľko obsiahla téma, že sa jej budeme venovať v inom článku.