Športové ortézy v našej ponuke

Ortézy sú prenosné pomôcky, upevnené na tele chorého ako dočasné opatrenie v prípade úrazu alebo ako pomôcka k doliečeniu. Úlohou ortézy je podpora chorej časti tela, fixácia v určitej polohe alebo vyrovnávanie niektorých deformít či v rámci zabránenia ich vzniku svojím ťahom a tlakom. Ortézy môžeme deliť podľa mnohých hľadísk: spôsobu výroby na sériové a individuálne, podľa použitého materiálu na textilné, termoplastové alebo kompozitné, podľa konštrukcie na statické a dynamické, podľa lokalizácie na tele na trupové a končatinové a podľa funkcie na fixačné, podporné, stabilizačné, korekčné alebo odľahčujúce.

Sériovo vyrábané ortézy sú väčšinou určené k okamžitému riešeniu stavov po úrazoch a operáciách. Vyrábané sú v štandardných typizovaných veľkostiach v rozličnom konštrukčnom riešení. Terapeutický efekt spočíva v zaistení pevnej alebo elastickej fixácie a správneho postavenia. Ľahšie typy ortéz (bandáže) sa vyrábajú z textilných pružných materiálov. Zložitejšie typy ortéz (spevňujúce ortézy) sú doplnené ťahmi a výstuhami - kovovými či plastovými dlahami, ktoré môžu byť pevné alebo vybavené kĺbom umožňujúcim určitý rozsah pohybu. Zložitejšie športové ortézy určené k športovej záťaži sa dnes vyrábajú z moderných kompozitných materiálov. Výhodou sériovo vyrábaných ortéz je okamžitá dostupnosť a neviazanosť na lekársky predpis.

Športové ortézy na členok Mueller

Ortézy na členok Mueller sú najobľúbenejším typom športových ortéz na našom trhu. Máte na výber hneď z niekoľkých druhov ortéz a bandáží na členok - ovinovacie, s pevnou bočnou podperou alebo s oceľovými pružinkami.

Potrebujete ochranu členku? Zháňate ortézy a bandáže, ktoré Vám zabezpečia neprekonateľnú ochranu proti chronickej nestabilite? Zvoľte Mueller ATF 3 ortéza na členokdokonalú členkovú ortézu Mueller ATF®3 Ankle Brace, ktorá mäkko a presne priľne ku každému členku a pomocou popruhov sa ortéza pevne fixuje na nohe. Ak potrebujete klasickú bandáž na členok je pre Vás ideálnou voľbou ľahká bandáž Mueller Adjust-to-Fit, ktorá poskytuje stredné spevnenie a spoľahlivo Vás ochráni pred úrazmi členku.

Ak požadujete kvalitnú ochranu Vášho členku, veľmi rýchle a jednoduché nasadenie a zloženie športovej ortézy, ktorá je vhodná na futbal aj beh, tak zvolte Mueller XLP Ankle Brace.

Športové ortézy na koleno Mueller

Ortézy a bandáže na koleno Mueller sú najvyužívanejším typom športových ortéz na našom trhu. Máte na výber hneď z niekoľkých druhov ortéz a bandáží na koleno - kĺbové, s pružinkami, ovinovacie, elastické a s ovinovacími pásmi.

Máte problémy so zraneným, slabým alebo artrotickým kolenom? Chcete byť stále aktívny a nenechať sa limitovať nepríjemnou bolesťou? Máme Mueller Hg80 Premium Hinged Knee Brace - Ortéza na koleno s kĺbompre Vás športové ortézy a bandáže na koleno, ktoré Vám pomôžu vyriešiť Vaše problémy. Kolenná bandáž Adjust-to-Fit je určená na zmiernenie bolestí v kolenách, ktoré môžu byť dôsledkom svalového napätia alebo poranenia. Ďalšími kľúčovými vlastnosťami bandáže na koleno Adjust-to-Fit sú prispôsobiteľné nastaviteľné popruhy. Športová ortéza na koleno s kĺbom Mueller Hg80 poskytuje maximálny stupeň ochrany na spevnenie zraneného, slabého alebo nestabilného kolena. Mueller Hg80 má špeciálnu ochranu na spevnenie jabĺčka. Kolenná ortéza Mueller je ideálna aj pri preventívnom použití ak očakávate zvýšenú záťaž.

Pokiaľ ale hľadáte naozaj profesionálnu športovú ortézu na koleno, odporúčame ortézu na koleno Össur CTI-OTS, ktorá predstavuje ideálnu voľbu na šport aj bežné nosenie. Kolenná ortéza je vyrobená z ľahkých a zároveň pevných materiálov. Dobre sa prispôsobuje kolennému kĺbu a chráni koleno pred poškodením väzov.

Športové ortézy na lakeť Mueller

Ortéza a bandáže na lakeť Mueller sú veľmi používaným typom športových ortéz respektíve bandáží na našom trhu. Máte na výber hneď z niekoľkých druhov ortéz a bandáží na lakeť - nastaviteľné, neoprénové a viacúčelové.

Trápia Vás boľavé, slabé alebo stuhnuté lakte? Potrebujete ortézy a bandáže na lakeť alebo viacúčelové lakťové športové návleky? Máme pre Vás Mueller Adjust-to-Fit® Elbow Support, podpora na lakeťnajväčšiu ponuku športových bandáží a ortéz Mueller na našom trhu. Pre aktívnych športovcov máme v ponuke športovú ortézu na lakeť Mueller Adjust-to-Fit, ktorá zmierňuje bolesti lakťa, ktoré vznikajú v dôsledku svalového napätia alebo preťaženia. Lakťová ortéza umožňuje obmedzenie rozsahu pohybu a zároveň poskytuje pevnú podporu. Ortéza Adjust-to-Fit je univerzálna a vhodná k celodennému noseniu.

Veľmi kvalitnú ochranu zaistí bandáž na lakeť Mueller Hg80 Elbow Support. Táto lakťová bandáž z pohodlnej priedušnej tkaniny je určená pre spevnenie lakťa. Gélové vankúšiky vytvárajú v spodnej časti lakťa cielenú kompresiu. Antibakteriálny štít ochráni proti rastu mikróbov.

Športové ortézy na zápästie Mueller

Ortéza a bandáže na zápästie Mueller sú veľmi vyhľadávaným typom športových ortéz, respektíve bandáží na našom trhu. Máte na výber hneď z niekoľkých druhov ortéz a bandáží zápästia - elastické, s dlahou, ovinovacie a univerzálne.

Máte problémy so zraneným či slabým zápästím alebo Vás trápi syndróm karpálneho tunela? Zháňate ortézy a bandáže, ktoré spoľahlivo Mueller Adjust-to-Fit® Wrist Brace, ortéza na zápästieochránia Vaše zápästie? Máme pre Vás ideálne riešenie v podobe nastaviteľnej ortézy na zápästie s dlahou Mueller Adjust-to-Fit, ktorá poskytuje maximálnu podporu pre slabé, boľavé alebo poranené zápästie.

Pre maximálnu mediálno-laterálnu podporu použite športovú ortézu na zápästie Mueller Hg80, ktorá je vybavená oceľovými pružinami, ktoré pomáhajú stabilizovať zápästie. Je ideálna volejbal alebo na raketové športy. Je veľmi ľahká a pohodlná, ideálna pre celodenné používanie. Vysoký stupeň ochrany spoľahlivo rieši problém podpory u slabých a zranených zápästí.

Športové ortézy na chrbát Mueller

Ortéza a bandáže na chrbát Mueller sú veľmi používaným typom ortéz, respektíve bedrových pásov na našom trhu. Máte na výber hneď z niekoľkých druhov ortéz a bandáží chrbta - bedrové pásy, bedrové pásy s odnímateľným vankúšikom a nastaviteľné stabilizátory.

Máte časté problémy s presileným, narazeným alebo boľavým chrbtom? Hľadáte úľavu od bolesti spôsobenú zranením alebo namáhavými aktivitami a chcete byť stále aktívny? Ortézy a bandáže na chrbát z nášho sortimentu sú pre Vás ideálnym riešením. Zaručená úľava od bolesti, Mueller Adjust-to-Fit® Back Brace, bedrový pásto je prémiový bedrový pás Adjust-to-Fit, ktorý je navrhnutý tak, aby pomohol zmierniť bolesti v bedrovej oblasti spôsobenú únavou svalov z fyzickej činnosti. Umožňuje plný rozsah pohybu a zároveň poskytuje pevnú a pritom pohodlnú podporu. Bedrový pás je vhodný na každodenné činnosti i do práce.

Veľmi kvalitnú ochranu poskytuje tiež bedrový pás - Back Support with Suspenders. Nastaviteľná veľmi ľahká bandáž na chrbát s flexibilným zaväzovaním pre spevnenie bedrovej chrbtice je vhodná k prevencii zranení chrbta počas zdvíhania záťaže a počas iných náročných aktivít. Nastaviteľné traky bandáže umožňujú pohodlné celodenné nosenie, kedykoľvek je potrebné chrbát spevniť. Výhodou tejto bandáže na chrbát sú nastaviteľné traky, ktoré možno podľa vôle aj úplne odstrániť.

Športové ortézy na rameno Mueller

Ortézy a bandáže na rameno Mueller sú často používaným typom športových ortéz, respektíve bandáží na našom trhu. Máme pre Vás na výber z dvoch druhov ortéz a bandáží na rameno - nastaviteľné a špeciálne.

Trápi Vás nepríjemná bolesť ramenného kĺbu? Ortéza a bandáže na rameno z našej ponuky sú pre Vás ideálnym riešením. Napríklad ramenné Mueller Shoulder Support, ramenná podporaramenná podpora Mueller Shoulder Support pomáha pri dislokácii ramena, poraneniach rotátorovej manžety, artritíde alebo burzitíde ramenného kĺbu. Podpora ramena je vyrobená z neoprénového materiálu, ktorý je príjemný na nosenie a poskytuje rovnomerné stlačenie. Mueller Shoulder Support zaisťuje maximálnu priedušnosť a je vhodná pre mužov aj ženy.

Nastaviteľná bandáž na rameno Mueller Adjustable Arm Sling 4601 je ďalšia bandáž z našej ponuky, ktorá pomáha pri liečbe ramenného kĺbu. Tento nastaviteľný záves spevňuje pažu a obmedzuje pohyb ramena, čím napomáha pri liečbe boľavej či zranenej paže alebo lakťa. Bandáž pomáha k rýchlej úľave od bolesti a zabraňuje obnove zranenia. Bandáž na rameno obsahuje nastaviteľný ramenný pás pre väčšie pohodlie a prispôsobenie užívateľovi na mieru.

Ostatné športové ortézy, bandáže a chrániče Mueller

Ostatné ortézy a bandáže Mueller sú špeciálnym typom ortéz, respektíve bandáží na našom trhu. Máte na výber hneď z niekoľkých druhov ortéz a bandáží – holenná bandáž, stehenná bandáž, pásik na achilovku, pásik na podporu klenby a bandáž na lýtko.

Športujete a trápi Vás bolesť štvorhlavého stehenného svalu, zadného stehenného svalu alebo trieslových svalov po zranení alebo natiahnutí? Ak Mueller Thigh Support, bandáž na stehno, unichcete zostať stále aktívny, zaobstarajte si bandáž na stehno Mueller Thigh Support 4491. Táto mäkká neoprénová bandáž udržuje teplo, čím zlepšuje krvný obeh a napomáha tak k úľave od bolesti a taktiež podporuje liečbu. Unikátny profilovaný dizajn tejto bandáže ju umožňuje umiestniť priamo na stehno alebo vyššie a spevniť tak aj oblasť slabín. Bandáž na stehno možno nosiť ako pre zahriatie svalov pred náročným tréningom, tak aj po celý deň vďaka tomu, že môžete ľubovoľne nastavovať stlačenie stehna.

Pri problémoch s bolesťou a nepohodlím, ktoré sú spojené s tibiálnym syndrómom pre Vás máme ideálne riešenie v podobe bandáže na predkolenie Adjustable Calf / Shin Splint Support. Táto veľmi ľahká, mäkká, neoprénová bandáž udržuje príjemné telesné teplo, stimuluje krvný obeh a kontroluje nadbytočné tekutiny v oblasti lýtka. Vďaka týmto vlastnostiam bandáž na predkolenie poskytuje pevné a pohodlné stláčanie, ktoré vedie k úľave od bolesti.

Ponúkame široký sortiment ortéz pre dolné končatiny. Ortézy na koleno pre podporu fixácie kolenného kĺbu v mnohých prevedeniach z moderných elastických materiálov a ortézy na členky pre fixáciu členkového kĺbu z najmodernejších materiálov. V sortimente máme aj špeciálne športové ortézy na zápästie, ortézy na palce pre podporu fixácie kĺbov hornej končatiny, ktoré umožňujú svojmu nositeľovi zostať plne aktívnym.

V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám v pracovnej dobe k dispozícii na našej zákazníckej linke +420 800 200 900.