Tenisový a golfový lakeť

Tenisový lakeť je častý problém pohybového aparátu, ktorý v dnešnej dobe trápi nielen vrcholových športovcov, ale predovšetkým s týmto problémom navštevujú ordinácie fyzioterapeutov ľudia so sedavým zamestnaním. Vzniká na základe preťaženia svalov predlaktia, ktoré následne spôsobí bolesť v ich úpone v oblasti lakťového kĺbu. Bolesť je možné znížiť alebo úplne odstrániť vďaka flossbandovej páske, ktorá pomôže danú oblasť prekrviť a znížiť bolesť pomocou dráždenia kožných receptorov.

Flossbandova-paska-odstranuje-bolest-lakta

Jedným z efektívnych riešení na preťažené svaly je aj už vyššie spomínaná technika spray and stretch s využitím chladiaceho spreja. Na zmiernenie ťažkostí u lakťového alebo golfového lakťa sa tiež často používa inhibičná aplikácia tejpovacej pásky.

Tejpovacia-paska-zmiernuje-tazkosti-tenisoveho-lakta

Ďalším pohodlným riešením na bolesť môže byť aj nosenie ortézy pri akejkoľvek činnosti či už ste v práci alebo doma. Konkrétne môžeme využiť pásky na tenisový lakeť.

Mueller-adjust-to-fit-tennis-elbow-support

Aj po starostlivom ošetrení danej oblasti by sme nemali zabúdať na cvičenie. Na precvičenie sa dá využiť odporová guma alebo flexbar, ktoré napomáhajú k zvýšeniu rozsahu pohybu. Ako na správne cvičenie a ošetrenie sa dozviete v nasledujúcom videu: