Wellness v pohodlí domova

Čo robiť, keď sú všetky wellness zariadenia zatvorené a vonku je ešte sychravo? Odpoveď sa ponúka sama - urobiť si wellness salón doma. Wellness procedúr existuje veľké množstvo a nikomu neuškodí, keď raz za čas zvoľní a urobí niečo pre svoje telo a myseľ.

Parafínová vanička Home

Liečivá sila parafínu

Jednou z obľúbených procedúr sú parafínové zábaly. Môžu sa aplikovať na ruky alebo na nohy. Princíp spočíva v tom, že sa ruka opakovane vkladá do roztopeného parafínu, ktorý predtým rozohreje parafínová vanička. Ruku potom dáme do jednorazových igelitových rukavíc. Potom ruku zabalíme do froté uteráka alebo rukavíc a parafín necháme 20 - 30 minút pôsobiť. Parafínové zábaly pomáhajú pri artritíde, uvoľňujú svaly, zvyšujú elasticitu kože alebo zlepšujú prekrvenie.

Masážne sviečky pre každú príležitosť

Medzi zaujímavé produkty, ktoré spestria Váš domáci wellness patria masážne sviečky. Tie okrem skvelej masáže tiež prevoňajú celú miestnosť a navodia tak dokonalú atmosféru. Masážne sviečky obsahujú iba kvalitné prírodné ingrediencie ako kokosový olej, aloe vera a včelí vosk.

Sada silikónových baniek Spophy

Bankovanie aj pre laikov

Zaujímavá procedúra je bankovanie. Je k nej potrebná len sada baniek. Ide o stovky rokov starú čínsku metódu, ktorá priaznivo pôsobí na pohybový aparát. Funguje na princípe priloženia banky na pokožku. Tá sa následne pôsobením podtlaku prisaje na kožu a dôjde k lepšiemu prekrveniu tela, k uvoľneniu a regenerácii svalov, kĺbov i vnútorných orgánov. Baniek existuje niekoľko typov (sklenené, silikónové, plastové). Na domáce bankovanie sú najvhodnejšie silikónové. Ich najväčšou prednosťou je nerozbitnosť a ľahká manipulácia.

Kúpeľové oleje pre relaxáciu a regeneráciu

Horúci kúpeľ je najpríjemnejšia vec po náročnom dni. Spestriť si ho môžete kúpeľovými olejmi. Tieto prípravky obsahujú esenciálne oleje, ktoré pôsobia pozitívne na myseľ a navodia príjemný stav relaxácie a regenerácie. Minerálne soli pôsobia pozitívne pri kožných problémoch a okrem toho Vám dajú pocit, že ste skutočne na brehu Mŕtveho mora.

Lávové kamene pre detoxikáciu

Masáž lávovými kameňmi je vhodná zvlášť v zimných mesiacoch, pretože uvoľňuje a prehreje stuhnuté telo. Masáž lávovými kameňmi pomáha detoxikovať organizmus, relaxovať a vyrovnať energiu v tele.

Lávové kamene a prípravky do sauny

Niečo pre domácu saunu

Ak máte doma saunu tak isto oceníte prírodné esencie do sauny, ktoré priaznivo pôsobia na imunitný a nervový systém. Navyše pôsobia aj proti stresu. Esencie do sauny majú tiež príjemnú vôňu ako pomaranč, alpské byliny, horská borovica, zelené jablko alebo čerešňa. Vládne opatrenia aj koronavírus s nami ešte nejakú dobu budú. Najlepšia cesta ako posilňovať psychiku, imunitu a celkové zdravie je starať sa o svoje telo.