České jednorazové nano rúška Rehabiq s certifikáciou

České jednorázové nano rúška Rehabiq s účinnosťou 12 hodínÚčinná ochrana proti vírusom je dnes denným tématom, konkrétne dnes bojujeme proti ochorenie COVID-19. Na jar sme si poradili veľmi dobre, včasným zavedením ochranných pomôcok, ktoré výrazne obmedzujú šírenie kvapôčkových infekcií - rúšok. Českým vedeckým pracovníkom dal tento súper veľkosti 80-150 nanometra impulz k ďalšiemu posunu a vytvorili unikátny materiál AntiMicrobeWeb R, z ktorého sú vyrobené české jednorazové nano rúška Rehabiq.

České jednorazové nano rúška Rehabiq

Autorkou a technoložkou tohto materiálu je Češka Ing. Marcela Munzarová, ktorá sa nanotechnológiami zaoberá viac ako 15 rokov a v zahraničí je dokonca prezývaná ako "Nanolady". Vývoj materiálu AntiMicrobeWeb R trval takmer rok. AntiMicrobeWeb R je jedinečný usporiadaním vlákien, ktoré tvoria účinnú mechanickú bariéru v podobe nanovlákennej membrány. Priestory medzi jednotlivými vláknami sú tak malé, že riziko priechodu vírusu je veľmi nepravdepodobné.

Rúška vyrobené z tohto unikátneho českého nano materiálu preukázali spoľahlivú ochranu pri laboratórnom testovaním s výsledkom nepriepustnosti častíc na 99,9%. Testovanie prebehlo v jednom z dvoch akreditovaných odborných laboratórií Nelson Labs (USA). Vďaka tomu bolo možné nano rúška certifikovať ako zdravotnícku pomôcku I. triedy.

Pre porovnanie je dobré uviesť, že respirátory FFP3 preukázali ochranu na 98% a to aj napriek tomu, že plne priliehajú k tvári, narozdiel od klasického, skladaného tvaru rúška. Rúško má strih ústenky, ale narozdiel od nej, má aj napriek hustej sieti nanovlákien oveľa vyššiu priedušnosť (200 l / m2 / s), čo umožňuje ľahšie dýchanie. Rúška navyše potvrdili spoľahlivú účinnosť ochrany až na 12 hodín.

Prečo používať české jednorazové nano rúška z Liberca Rehabiq?Nano rúška Rehabiq

S nano rúškami Rehabiq nemusíte mať strach z ich pôvodu a nemusíte pochybovať o spoľahlivosti. Jednorazové nano rúška Rehabiq sú vyrábané aj certifikované v Českej republike. Oproti iným nano rúškam bez certifikácie sú navyše cenovo dostupné pre všetkých.

Teraz, v druhej vlne koronavírus zasiahol Slovenskú republiku oveľa silnejšie a počty novo nakazených denne stúpajú. Ochráňte seba i svoje okolie použitím nano rúška a umožnite celej spoločnosti vrátiť sa späť do hry.