Ako na správnu rehabilitaciu po výroně členku 2. diel

Druhý diel je v znamení II. fázy, teda neskorej poúrazovej fázy. Časové obdobie kedy II. fáza od vzniku úrazu začína, sa môže u každého z Vás líšiť podľa stupňa poškodenia tkanív, čo sme rozoberali v 1. diele.

Cieľom tejto fázy je podpora hojenia mäkkých tkanív, postupná obnova svalovej aktivity a proprioceptívnych funkcií a následné zlepšenie stability a reaktibility. Najprv je vhodné členok uvoľniť a chodidlo nastimulovať - u oboch DK. Kritériá pre ukončenie II. fázy sú stabilita na zranenej DK vrátane nestabilných plôch, normálny stereotyp chôdze a rozsah pohybu, neprítomnosť opuchu a bolesti počas záťaže a po záťaži. Ak tieto kritériá splníte, môžete sa pustiť do fázy III. a pripravovať sa na špecifickú športovú záťaž podľa športu, ktorému sa venujete. Dôležité je, aby ste cvičili pravidelne, aspoň 2-3x za deň a vždy sa riadili subjektívnym stavom.

Pomôcky použité vo videu:

Žltá posilňovacia guma Thera-Band

Thera-Band masážny valček na chodidlá

Thera-Band masážny ježko

Thera-Band balančná podložka

Mueller ortéza na členok

Obsah videa:

0:36 - Čo je cieľom tejto fázy
0:47 - Predstavenie pomôcok potrebných k cvičeniu
1:14 - Uvoľnenie päty
2:42 - Stimulácia chodidla
3:33 - Cvičenie na nestabilných podložkách
8:42 - Cviky na zvýšenie svalovej sily v oblasti päty pomocou posilňovacej gumy
12:43 - Kritériá pre ukončenie 2.fáze
13:36 - Ortéza Mueller vhodná na nestabilný členok
13:50 - Záver

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie